Kontakta Kansliet

patrik

Kanslichef
Patrik Bennet
patrik.bennet@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

sofia2

Projekt och påverkansarbete
Sofia Hedström
Enhetschef projekt och påverkansarbete
sofia.hedstrom@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

 

SofieNudå

Sofie Persson
Projektledare
sofie.persson@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

Ysolina

Ysolina Munguia Lundin
Vikarierande aktivistsamordnare
ysolina@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

lanjaR

Lanja Rashid
Aktivistsamordnare
lanja.rashid@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

IMG_3437 (2)

Matilda Käll Frisk 
Kommunikatör och aktivistsamordnare

Lovis_Liten

Lovis Agestam
Kommunikatör och redaktör Miljötidningen
lovis@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

Sabrina

Sabrina Steinbrink
Digital kommunikatör
sabrina.steinbrink@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

Rebeca1

Rebeca Borges
Internationell programhandläggare
rebeca@jordensvanner.se
031 – 12 18 08

Edina

Edina Kapetanovic
Administratör

charlotte

Charlotte Lundqvist
Projektsamordnare
charlotte.lundqvist@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

images

Sebastian Arrosamena Mellgren
Utåtriktad verksamhet och projektledare
sebastian.mellgren@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

 

Du är välkommen att kontakta kansliet med alla typer av frågor under kontorstid.

Telefon  (mån-fre 09-12, 13-16)
031-12 18 08

E-post medlemsfrågor
medlemsservice@jordensvanner.se

E-post allmänna frågor
info@jordensvanner.se

Presskontakt

Postadress
Jordens Vänner
Box 7048
402 31 Göteborg

Besöksadress
Gyllenkrooksgatan 10B, vån 3
412 61 Göteborg

Social medier
Facebook
Twitter (Miljötidningen)

Organisationsnummer
855 100 - 9882

Bankinformation
PG 900474-8
BG 5983 - 6643

 

Styrelse

Ordförande

Mikael Sundström

micke_sundstrom@hotmail.com

 

Kassör

Stig Peterström

 

Ledamöter

Andrea Söderblom-Tay

Maria Pettersson

Björn Forsberg

Rikard Rudolfsson

Carolina Moretti

 

Suppleanter

Josefin Heed

Kristina Johansson

Ida Nilsson

 

Utskott
Lokalgrupper

 

Vill du ha Jordens Vänners nyhetsmejl? Det kommer en gång i månaden och innehåller massor av nyttig information om saker som händer inom Jordens Vänner och Friends of the Earth, både i Sverige och resten av världen. Där finns också gott om saker som du själv kan aktivera eller engagera dig i.


Dela gärna vår kamp!
Scroll to Top