Kontakta Kansliet

patrik

Kanslichef
Patrik Bennet
patrik.bennet@jordensvanner.se
0727 – 22 80 42

sofia2
Projekt och påverkansarbete

Sofia Hedström
Enhetschef projekt och påverkansarbete

sofia.hedstrom@jordensvanner.se

SofieNudå

Sofie Persson
Projektledare
sofie.persson@jordensvanner.se
031 – 12 18 08, 0727 – 23 80 42

Ysolina

Ysolina Munguia Lundin
Vikarierande aktivistsamordnare  ysolina@jordensvanner.se
031 – 12 18 08, 0727 – 23 80 42

lanjaR

Lanja Rashid (föräldraledig)
Aktivistsamordnare 

IMG_3437 (2)

Matilda Käll Frisk (föräldraledig)
Aktivistsamordnare

Lovis_Liten


lovis@jordensvanner.se

Rebeca1

Rebeca Borges
Projektmedarbetare
rebeca@jordensvanner.se
031 – 12 18 08, 0727 – 23 80 42

Edina

Edina Kapetanovic
Administratör

charlotte

Charlotte Lundqvist
Projektsamordnare
charlotte.lundqvist@jordensvanner.se
031 – 12 18 08, 0737 – 40 66 06

images

Sebastian Arrosamena Mellgren
Utåtriktad verksamhet och projektledare
sebastian.mellgren@jordensvanner.se

clare4

Clare Humphreys
Praktikant kampanj och påverkansarbete
clare@jordensvanner.se

Du är välkommen att kontakta kansliet med alla typer av frågor under kontorstid. Telefon  (mån-fre 09-12, 13-16)
031-12 18 08 E-post medlemsfrågor
medlemsservice@jordensvanner.se E-post allmänna frågor
info@jordensvanner.se

PresskontaktPostadress
Jordens Vänner
Box 7048
402 31 Göteborg Besöksadress
Gyllenkrooksgatan 10B
412 61 Göteborg Social medier
Facebook
Twitter (Miljötidningen) Organisationsnummer
855 100 – 9882 Bankinformation
PG 900474-8
BG 5983 – 6643

Styrelse

Ordförande

Mikael Sundström

micke_sundstrom@hotmail.com

Kassör

Stig Peterström

Ledamöter

Andrea Söderblom-Tay

Maria Pettersson

Björn Forsberg

Rikard Rudolfsson

Carolina Moretti

Suppleanter

Josefin Heed

Kristina Johansson

Ida NilssonUtskott
Lokalgrupper

Vill du ha Jordens Vänners nyhetsmejl? Det kommer en gång i månaden och innehåller massor av nyttig information om saker som händer inom Jordens Vänner och Friends of the Earth, både i Sverige och resten av världen. Där finns också gott om saker som du själv kan aktivera eller engagera dig i.


Dela gärna vår kamp!
Scroll to Top