Kontakta Kansliet

Måndagar och fredagar har vi begränsad möjlighet att bemanna kanslitelefonen. Har du akuta ärenden dessa dagar ber vi dig därför kontakta kanslipersonalen via mejl. Är du osäker på vem du söker, skicka ett mejl till info@jordensvanner.se. Vi försöker besvara alla mejl och samtal så snabbt vi kan och ber om ursäkt om det tar lite längre tid än vanligt. Tisdag-torsdag bemannar vi telefonen hela dagen.

patrik

Patrik Bennet
Kanslichef
patrik.bennet@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

SofieNudå

Sofie Persson
Tillförordnade kanslichef
sofie.persson@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

Lanja

Lanja Rashid
Enhetschef - Aktivism & Kommunikation
lanja.rashid@jordensvanner.se
072 - 722 80 46

Flávia photo

Flávia Cieplinski
Projektledare
flavia.cieplinski@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

Ysolina

Ysolina Munguia Lundin
Aktivistsamordnare
ysolina@jordensvanner.se
072 - 722 80 46 

IMG_3437 (2)

Matilda Käll Frisk 
Kommunikatör
matilda@jordensvanner.se
072 32 88 374

Lovis_Liten

Lovis Aaröe
Kommunikatör och redaktör Miljötidningen
lovis@jordensvanner.se
072 32 88 374

Edina

Edina Kapetanovic
Administratör
edina.kapetanovic@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

charlotte

Charlotte Lundqvist
Projektsamordnare
charlotte.lundqvist@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

images

Sebastian Arrosamena Mellgren
Utåtriktad verksamhet och projektledare
sebastian.mellgren@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

johanna larsson pinedo jordens vänner

Johanna Larsson
Projektkommunikatör CAP
johanna.larsson@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

leo rudberg jordens vänner

Leo Rudberg
Aktivistsamordnare med ungdomsfokus
leo.rudberg@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

IMG_8799

Jorunn Hellman
Vikarierande programhandläggare för internationella projekt
jorunn.hellman@jordensvanner.se
031 - 12 18 08

Du är välkommen att kontakta kansliet med alla typer av frågor under kontorstid.

Telefon  (mån-fre 09-12, 13-16)
031-12 18 08

E-post medlemsfrågor
medlemsservice@jordensvanner.se

E-post allmänna frågor
info@jordensvanner.se

Presskontakt

Postadress
Jordens Vänner
Box 7048
402 31 Göteborg

Besöksadress
Gyllenkrooksgatan 10B, vån 3
412 61 Göteborg

Sociala medier
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
LinkedIn

Organisationsnummer
855 100 - 9882

Bankinformation
PG 900474-8
BG 5983 - 6643

 

Vill du ha Jordens Vänners nyhetsmejl? Det kommer en gång i månaden och innehåller massor av nyttig information om saker som händer inom Jordens Vänner och Friends of the Earth, både i Sverige och resten av världen. Där finns också gott om saker som du själv kan aktivera eller engagera dig i.

Scroll to Top